• papier
  SEGREGUJ PAPIER
 • Szkło kolorowe
  SEGREGUJ SZKŁO
 • plastik
  SEGREGUJ PLASTIK
 • metal
  SEGREGUJ METAL
 • Itpok
  ENERGIA Z ODPADÓW ALTERNATYWĄ DLA SKŁADOWANIA NIEPOSEGREGOWANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH
Zaproszenie do udziału w ekolekcjach terenowych w Zakładzie Składowania Odpadów Komunalnych w Tarnowie

Zakład Składowania Odpadów Komunalnych w Tarnowie – partner kampanii „EKO Tarnów. Tarnowska Inicjatywa Ekologiczna” zaprasza szkoły biorące udział w kampanii „EKO Tarnów” do uczestnictwa w ekolekcjach terenowych na terenie wysypiska odpadów komunalnych w Tarnowie. W programie zajęć zaplanowano zwiedzanie m.in. składowiska odpadów, kompostowni i bioelektrowni.

 

Celem ekolekcji terenowych na terenie ZSOK w Tarnowie jest rozwój świadomości ekologicznej oraz uwrażliwianie na potrzebę zmiany codziennych nawyków konsumenckich,  które bezpośrednio mają wpływ na stan środowiska naturalnego.

 

Cele operacyjne zajęć zorientowane są na: ograniczenie wytwarzania odpadów (np. poprzez rozważne zakupy), zbieranie odpadów szczególnie niebezpiecznych dla środowiska i niedopuszczenie ich do składowania na składowisku (np. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie, świetlówki, chemikalia i inne.), zwiększenie ilości surowców odzyskiwanych ze strumienia odpadów komunalnych (np. papieru, plastiku, szkła, odpadów organicznych na kompost), zmniejszenie ilości odpadów komunalnych przeznaczonych do składowania.

 

Zajęcia trwają ok. 45 minut. Dodatkowe informacje o ekolekcjach terenowych znajdują się w umieszczonym poniżej scenariuszu.

 

 

 

W celu umówienia terminu udziału w ekolekcjach terenowych prosimy o kontakt z: Piotr Zieliński – Kierownik Składowiska, tel. 14 625 82 09, mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.